Jeśli pracujesz zdalnie i po prostu nie możesz dostać się do swojej zwykłej pracy, oto kilka sposobów na zwiększenie motywacji i zwiększenie wydajności.

1. Stwórz domowe biuro

Większość ludzi lubi siedzieć na kanapie, oglądać telewizję lub przekąsić w kuchni. Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Jeśli spróbujesz połączyć pracę z ulubionymi zajęciami w domu, nie będziesz zbyt zmotywowany, aby wykonać pracę. W rzeczywistości możesz znaleźć się głęboko w najnowszym odcinku Scandal, chrupiąc miskę popcornu tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że nie spojrzałeś na swój komputer raz.

Jeśli naprawdę zamierzasz wykonać pracę, potrzebujesz dedykowanego biura w swoim domu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, Twoja przestrzeń biurowa powinna być w 100% wolna od zakłóceń. Oznacza to, że potrzebujesz drzwi, które blokują i musisz ustawić podstawowe zasady z rodziną lub współlokatorami, kiedy mogą i nie mogą wejść do twojego biura. Tak jak twoja rodzina lub współlokatorzy nie wpadliby na ciebie w trakcie spotkania w twoim biurze, powinni zrozumieć, że nie przychodzą do twojego biura domowego w godzinach pracy.

Podczas tworzenia biura domowego pomaga to również, aby pokój wyglądał jak biuro. Upewnij się, że masz łatwy dostęp do wszystkich narzędzi i materiałów potrzebnych do odniesienia sukcesu. Może to obejmować Twój komputer, drukarkę, sprzęt do wideokonferencji, papier, długopisy i wiele innych. Możesz również udekorować swój pokój, aby uwzględnić wszelkie osiągnięcia zawodowe i nagrody, dyplomy i certyfikaty edukacyjne oraz oznaczenia marki od firmy, w której pracujesz. Im bardziej Twój pokój będzie wyglądał jak biuro, tym łatwiej będzie utrzymać motywację w miejscu pracy.

Przede wszystkim nie pracuj tam, gdzie śpisz. Czemu? Pragnienie snu jest potężne. I łatwiej, niż możesz sobie wyobrazić, aby usprawiedliwić drzemkę lub “5 minut dłużej”, bez względu na to, ile masz terminów.

Jeśli nie możesz znaleźć wygodnej przestrzeni biurowej w swoim domu, nie ma wstydu w wynajęciu biura w pobliżu domu. Będziesz mieć te same korzyści z pracy zdalnej, ale z mniejszą ilością zakłóceń z domu.

2. Obudź się wcześnie

Wstanie wcześnie jest trudne, nawet jeśli masz presję bycia w biurze o 8 rano każdego ranka. Jednak, gdy pracujesz z domu i nie masz ustalonego harmonogramu, chęci pozostania w łóżku lub pracy nad projektem domu, związki.

Jeśli chcesz pozostać zmotywowanym, zrób sobie przysługę i ustal konkretną godzinę na przebudzenie każdego dnia. Jeśli jesteś poranną osobą, wstań wcześniej. Badania pokazują, że rano ludzie są bardziej proaktywni i chętniej identyfikują się z ideą sprawowania władzy.

Czy jest lepszy sposób na zmotywowanie się, niż rozpalanie ognia w celu zrobienia rzeczy przez wczesne wstawanie?

Krótko mówiąc, ważne jest, aby pamiętać, że nie każda osoba na świecie jest osobą poranną. Jeśli nie jesteś poranną osobą, nie jesteś skazany na porażkę w świecie biznesu.

Inne badania wykazały, że ludzie w nocy są często bardziej kreatywni, a czasami mądrzejsi. Jeśli znasz się na tyle dobrze, by wiedzieć, że poranek nie jest wtedy, gdy robisz coś takiego, nie marnuj czasu, próbując zostać poranną osobą. Zamiast tego poświęć czas na skupienie się, gdy wykonasz najlepszą pracę. To podnosi następny punkt.

3. Utwórz regularną procedurę

Możesz kusić, by codziennie latać za siedzeniem spodni, ale jeśli to zrobisz, wkrótce poczujesz się zdezorganizowany i przytłoczony.

Lepszym pomysłem jest podejście do pracy jak stworzenie, które wszyscy ludzie są w przyrodzie. Określ, kiedy wykonujesz najlepszą pracę, a następnie ustal harmonogram prac w tym czasie. Dla większości może to oznaczać wczesne wstawanie, ćwiczenia, branie prysznica, przygotowanie się do pracy, zdrowe śniadanie, a następnie sporządzenie listy kontrolnej wszystkiego, co potrzebne do wykonania na dany dzień. Gdy wejdziesz w swój rutynowy program, łatwiej będzie Ci pozostać zmotywowanym i osiągnąć swoje cele.

Pamiętaj, aby zaplanować zadania, które musisz wykonać, regularne przerwy, wszystkie spotkania i inne.