Stylowy pokój może być łatwo utrudniony przez brak światła wpadającego do pomieszczenia. Ta przeszkoda jest szczególnie ważna, jeśli twój dom jest umieszczony pomiędzy dwoma budynkami lub złapany w ciągłym cieniu.

Projektanci wnętrz Adam Rolston i Drew Stuart z Incorporated Architecture & Design często zmagają się z tą przeszkodą, ponieważ nieustannie pracują z zatłoczonymi apartamentami i lokalami w Nowym Jorku.

W całym swoim profesjonalnym wojowniku zgromadzili kilka sztuczek, by walczyć z ciemnością. Oto trzy pouczające wskazówki, które nam udostępnili.
Nie maluj swoich ścian na biało
jasność

“Powszechnie popełnianym błędem jest to, że ludzie myślą, że mogą uzyskać jasne pomieszczenie poprzez pomalowanie go na jaskrawą biel” – powiedział Adam Rolston z Incorporated Architecture & Design.

Sztuką jest utrzymanie ogólnego podniebienia pokoju, jak ta jasnozielona tapeta w projekcie Carnegie Hill.
Vintage lustra to twoi przyjaciele

Jeśli nie masz luksusu na całkowitą renowację wnętrz, aby wprowadzić więcej naturalnego światła do domu, Rolston sugeruje użycie lusterek, aby zmaksymalizować ograniczoną jasność.

Antyczne lustra, podobnie jak te na zdjęciu powyżej, świetnie nadają się do dodawania światła, ale minimalizują odblaski.
Użyj jasnego koloru drewna

Zacznij od początku, gdy chcesz rozjaśnić swój dom. “Podnieście podniebienie – zaproponował Drew Stuart – i trzymaj się z dala od dębu, ponieważ jest bardzo żółty”.