perfekcyjne selfie

„Niekoniecznie chodzi o selfie”

Dr Alloway wyjaśnił, że nie zawsze bierze się selfie, które doprowadziło ludzi do utraty życia. Według niej osoby podejmujące ryzykowne selfie często już podejmowały niebezpieczne działania.

„To nie robienie selfie doprowadziło do ich zgonu, ale fakt, że te działania są już znane jako podejmowanie ryzyka” – powiedziała.
Dr Alloway dodał, że ten trend jest powiązany z tym, jak dana osoba działa online i offline.
„Jeśli ktoś jest zazwyczaj osobą podejmującą ryzyko lub przejawia takie cechy w trybie offline, prawdopodobnie przejawia takie same zachowania związane z podejmowaniem ryzyka w trybie online”, powiedział dr Alloway.
„Tak więc ludzie, którzy byliby zaangażowani w te zachowania, właśnie trzymali telefon podczas wykonywania bardzo ryzykownych czynności” – powiedziała.

Chodzi o dobre samopoczucie

Dr Alloway twierdzi jednak, że przeciętną osobą, która ryzykuje selfie, jest dopamina.
„Kiedy widzimy„ lubię ”lub pozytywny komentarz do naszego kanału lub postu, następuje ogromny przypływ dopaminy i jest to hormon dobrego samopoczucia”.

Dopamina pomaga również wzmocnić pewne zachowanie, więc jeśli zdjęcie zyskuje wiele sympatii lub pozytywnej uwagi, zachęca osobę do zrobienia tego ponownie, powiedział psycholog.
Badanie sugeruje, że młodzież i turyści są częściej dotknięci chęcią „bycia fajnym”.
Dr Alloway powiedział, że istnieją dwa powody, dla których młodzież jest bardziej dotknięta: słabo rozwinięty mózg i pojęcie niezwyciężoności.

„Kora przedczołowa – część mózgu, która pomaga podejmować racjonalne decyzje – jest nadal słabo rozwinięta”, powiedziała, dodając, że pojęcie niezwyciężoności w młodości czyni młodzież bardziej podatną na tego rodzaju zachowania.