1. Rozwiń dobrą opinię o sobie.

Zdaniem ekspertów ds. Zdrowia psychicznego wysoka samoocena jest najlepszym narzędziem, z którego możemy korzystać w trudnych sytuacjach życiowych. Badania pokazują, że osoby o wysokiej samoocenie mają więcej zaufania do siebie i swoich możliwości.
2. Jedz dobrze.

Dieta odgrywa kluczową rolę w zdrowiu psychicznym; ważne jest, aby mieć zdrową dietę. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, skonsultuj się z Canadian Food Guide. Możesz również skonsultować się z dietetykiem, aby uzyskać spersonalizowany przewodnik dostosowany do Twoich potrzeb.
3. Ćwicz regularnie.

Ćwiczenia fizyczne odgrywają pozytywną rolę w twoim zdrowiu psychicznym. Powoduje reakcje chemiczne, które, jak udowodniono, zmniejszają niepokój i stres, i wprowadzają w dobry nastrój.
4. Dowiedz się, jak radzić sobie ze stresem.

Stres jest częścią życia, więc musisz nauczyć się radzić sobie z nim, aby zachować zdrowie psychiczne. Odkryj źródło stresu, aby znaleźć sposoby na lepsze radzenie sobie z nim.
5. Ciesz się teraźniejszością.

Dowiedz się, jak skupić się na teraźniejszości, a nie być zaabsorbowanym przeszłymi lub przyszłymi wydarzeniami. Pomoże ci to rozkoszować się małymi przyjemnościami życia, które inaczej byś przegapił.
6. Znajdź równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Jeśli czujesz, że poświęcasz zbyt dużo czasu i energii na jedną część życia, równowaga pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym może być wyłączona. Naucz się robić jedno i drugie! Najlepszy sposób na to różni się w zależności od osoby. Znajdź strategię, która najlepiej Ci odpowiada.
7. Śpij dobrze.

Brak snu wpływa na twoje zdrowie psychiczne, ponieważ może powodować problemy emocjonalne i psychiczne. Idź spać o rozsądnej godzinie i spróbuj 8 godzin snu. Pomoże Ci osiągnąć maksymalne wyleczenie i stawić czoła następnego dnia z większą energią.