Pojazdy 14 japońskich i 18 zagranicznych producentów są wystawiane na pokazie motoryzacyjnym w Tokio, który został dzisiaj otwarty.

Małe okazało się duże z wieloma producentami samochodów przedstawiającymi małe elektryczne pojazdy, w których pasażerowie siedzą w tandemie.

Samochody 14 japońskich i 18 zagranicznych producentów są obecnie wystawiane na targach motoryzacyjnych w Tokio, które zostały dzisiaj otwarte. Na zdjęciu jest trójkołowy elektryczny J Kawasaki Motors

Najważniejszym wydarzeniem na wystawie jest dziwaczny trójkołowy rower typu “Kawasaki” nazwany “J”.

J może zmieniać się pomiędzy niską pozycją do jazdy konnej a wyższym trybem siedzącym dla bardziej zrelaksowanego pływania.

Wbudowane pudełka na biżuterię i zegary klasy lotniczej: jak …
Europa tworzy “klub bezzałogowy” do rozwijania bezzałogowych statków powietrznych do …

Mały jest także tematem projektu miniaturowej furgonetki napędzanej ogniwami paliwowymi o nazwie “Talii pokładowej” Daihatsu.

Furgonetka, która wygląda bardziej jak ciężarówka z zabawkami niż pojazd drogowy, ma 3,3 m długości, 1,5 m szerokości i 1,9 m wysokości.
FC Deck

Miniaturowa furgonetka zwana “Talkiem talii” Daihatsu ma długość 3 395 mm, szerokość 1 475 mm i wysokość 1985 mm i czerpie energię z układu ogniwa paliwowego
Samochód koncepcyjny Nissana New Mobility jest wyświetlany na podglądzie mediów na Tokyo Motor Show. Małe okazało się duże z wieloma producentami samochodów przedstawiającymi małe elektryczne pojazdy, w których pasażer siedzi w tandemie

Samochód koncepcyjny Nissana New Mobility jest wyświetlany na podglądzie mediów na Tokyo Motor Show. Małe okazało się duże z wieloma producentami samochodów przedstawiającymi małe elektryczne pojazdy, w których pasażer siedzi w tandemie

Olśniewający model “DeZir” został również zaprezentowany przez Renault.

DeZir jest całkowicie elektrycznym dwumiejscowym coupé z drzwiami motylkowymi, najwyższą prędkością 112 mph i wnętrzem czerwonej skóry.

Tymczasem największy na świecie producent samochodów, Toyota, zaprezentował swoją koncepcję JPN TAXI, która czerpała wiele inspiracji z czarnych taksówek w Londynie.

Samochód jest wyposażony w hybrydowy system oparty na skroplonym gazie ziemnym i wyposażony jest w duży wewnętrzny monitor przedstawiający informacje o pasażerach, w tym trasę do miejsca przeznaczenia i opłatę za przejazd.

Grupa zaprezentowała również koncepcyjny samochód przechylny FV2, który wykorzystuje rozpoznawanie głosu i obrazu w celu określenia nastroju kierowcy

Bliżej rzeczywistości Toyota znalazła się w wyścigu z Hondą, aby wprowadzić na rynek pierwszy masowo produkowany samochód napędzany wodorem.