Telefony na CES 2019

W tym roku CES milczy na froncie smartfona. Niemniej jednak spodziewano się, że firmy takie jak Samsung czy LG skorzystają z możliwości zaprezentowania niektórych urządzeń – zwłaszcza w związku z niedawno wprowadzonym Infinity Flex Display, lepiej znanym jako składany telefon Samsunga.

Jednak Samsung trzymał wszystko pod kluczem, być może ze względu na słabą jakość swojego Galaxy S9 w ubiegłym roku – jego łączna sprzedaż pozostała niższa niż S8, S7 lub S6. To, co firma wspomniała, a raczej nie jest zaskakujące, to aktualny gorący temat dla branży smartfonów: 5G. Koreańska firma potwierdziła, że ​​łączność będzie priorytetem w nadchodzącym roku i że wprowadzi na rynek smartfony 5G na rynek w pierwszej połowie tego roku. W związku z tym Galaxy S10 z obsługą 5G wkrótce pojawi się na rynku.

Nie wdając się w szczegóły, firma LG obiecała również, że w tym roku wypuści na rynek pierwszy smartfon obsługujący technologię 5G, w ramach bliskiej współpracy z Qualcomm, która niedawno uruchomiła mobilną platformę 855 Snapdragon, pierwszy mobilny procesor obsługujący 5G.

Sony, który w zeszłym roku zaprezentował swoje Xperię XA2 i XA2 Ultra, miało ogłosić aktualizację swoich urządzeń, ale nie wspomniało o czymkolwiek związanym ze smartfonami.

Jednym z urządzeń, które pochwyciło kilka nagłówków, był elastyczny FlexPai, składany smartfon, który był wyświetlany przez chińską firmę Royole. FlexPai to 7,8-calowy tablet, który można złożyć w dwustronny smartfon. Jego konstrukcja może być nieco masywna, ale działa na chipsecie Qualcomma Snapdragon 855 tosupport 5G. Royole ogłosił FlexPai w październiku zeszłego roku i ogłosił, że sprzedaż zaczyna się od 1 318 USD, skutecznie czyniąc chińską firmę pierwszym producentem telefonów składanych i nieco kradnąc niektóre z reflektorów Samsunga – ale na pewno dołączy do przyszłego roku na składanym rynku LG, Huawei i Xiaomi . Obserwuj tą przestrzeń.