TeamViewer ujawnia statystyki użytkowania; około 100 milionów instalacji w Indiach

Firma ujawniła również statystyki globalnego użytkowania, które pobierają 40 milionów równoczesnych połączeń z ponad 200 krajów.

TeamViewer ujawnia statystyki użytkowania; około 100 milionów instalacji ...

Popularne oprogramowanie do łączności zdalnej, TeamViewer, ujawniło statystyki użytkowania podczas ogłoszenia otwarcia nowego biura w Bombaju. Liczba instalacji od I kw. 2017 r. Do I kw. 2018 r. Wzrosła o 23%, przy wzroście o 28,6% liczby aktywnych urządzeń miesięcznych. Połączenia również wzrosły o 25,6%. Zasadniczo korzystanie z TeamViewer w Indiach jest na najwyższym poziomie, z około 96 200 000 instalacji w kraju do tej pory. Biorąc pod uwagę ten ogromny wzrost i starając się pokonać wyzwania geograficzne, firma zdecydowała się otworzyć biuro w kraju w Bombaju. Wcześniej operacje w regionie APAC przeprowadzono z Adelaide w Australii. Zdając sobie sprawę z ogromnego potencjału w tym regionie, wcześniej otworzyli biura w kolejnych lokalizacjach, w tym w Szanghaju i Tokio, a teraz w Mumbaju w regionie Azji Południowej.

“Otwarcie biura w Indiach jest integralną częścią naszych ambicji związanych z rozwojem APAC, z silnym naciskiem na multi-local, aby być bliżej naszych obecnych klientów, a jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby rynku, klientów i partnerów”, powiedział Oliver Steil, CEO of TeamViewer, przemawiając do mediów w Bombaju. “Dzięki naszemu silnemu zaangażowaniu w Indiach staramy się sprostać znaczącym szansom związanym z reformą stylu pracy i dużym popytem ze strony firm każdej wielkości, aby zapewnić bezpieczne rozwiązania do zdalnego łączenia na dużą skalę. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością dalszego wzmocnienia naszego śladu w jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie, która znajduje się na czele cyfrowej transformacji. ”

Podczas interakcji Oliver stwierdził, że firma ma duże ambicje, aby rozwijać się na rynku indyjskim, biorąc pod uwagę różne lokalne inicjatywy. “Wraz ze wzrostem cyfrowego śladu w Indiach, coraz więcej branż w kraju opracowuje i wdraża innowacje w zakresie Internetu Rzeczy, AR i AI. TeamViewer oferuje najlepszą w swojej klasie łączność, dzięki której nasi klienci mogą bezpiecznie korzystać z tych megatrendów “- powiedział Krunal Patel, szef TeamViewer ds. Sprzedaży w Indiach i Azji Południowej. “Nasze braterstwo partnerskie kanału odegra kluczową rolę w napędzaniu tego wzrostu dzięki rozwiązaniom specyficznym dla danego sektora. Mamy już Ingram micro zarejestrowanego jako nasz pierwszy dystrybutor w Indiach i szybko rozbudowujemy naszą istniejącą sieć dystrybutorów. ”

TeamViewer udostępnił również statystyki globalne pokazujące ich siłę w liczbach. Z ponad 1,8 miliardami instalacji, istnieje ponad 274 milionów aktywnych punktów końcowych, z których ponad 40 milionów to równoległe połączenia lub sesje. TeamViewer miał ponad 330 milionów aktywnych urządzeń (co najmniej jedno udane połączenie przychodzące i wychodzące) w ciągu ostatniego roku.