kremy do opalania wlasnej roboty

Kremy do opalania własnej roboty

Szybkie wyszukiwanie w Google terminu „domowy filtr przeciwsłoneczny” spowoduje wyświetlenie około 9 750 000 wyników. Wiele z nich to przepisy na „naturalne”, „proste” i „nietoksyczne” produkty własnej roboty.

Urok ochrony przeciwsłonecznej DIY jest zakorzeniony w wielu czynnikach, takich jak potencjalnie niższe koszty i przekonanie, że całkowicie naturalny krem wykonany z ręcznie dobranych składników jest zdrowszy niż masowo produkowany krem przeciwsłoneczny z listą składników, która zawiera substancje chemiczne o nieczytelnych nazwach.

Jednak nowe badanie ostrzega, że nie powinniśmy ufać przepisom ochrony przeciwsłonecznej, które znaleźliśmy w Internecie, aby uzyskać produkt, który zapewnia ochronę przed poparzeniem słonecznym.

Badanie pochodzi od zespołu naukowców z Centrum Badań nad Urazami i Polityki w Nationwide Children’s Hospital, w Columbus, OH oraz Brooks College of Health na University of North Florida w Jacksonville.

krem do opalania

Produkty do opalania własnej roboty to duże ryzyko

Ponieważ media społecznościowe są najlepszym źródłem, na całym świecie, jeśli chodzi o produkty dla majsterkowiczów, naukowcy zwrócili uwagę na jedną z takich stron: Pinterest, platformę społeczną, która umożliwia użytkownikom wyświetlanie cyfrowych kolekcji moodboardowych ich zainteresowań.

Niektóre dane sugerują, że Pinterest jest czwartą najpopularniejszą platformą mediów społecznościowych w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2018 r. Strona internetowa miała około 77,4 mln użytkowników.

W bieżącym badaniu naukowcy przyjrzeli się, jak użytkownicy Pinterest opisali i ocenili różne przepisy na domowy krem przeciwsłoneczny. Według naukowców jest to pierwsze badanie, w którym przyjrzano się wizerunkowi ochrony przeciwsłonecznej na Pintereście.

Okazało się, że większość – dokładnie 95,2% – zapisanych postów (zwanych „pinezkami”) dotyczących ochrony przeciwsłonecznej „zrób to sam” sugeruje, że domowe produkty były skuteczne, a 68,3% szpilek promowało filtry przeciwsłoneczne do majsterkowania, które, jak twierdzą naukowcy, nie zapewnić odpowiednią ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV).

plaża