herbata z liści malin

Korzyści z czerwonej herbaty malinowej

Korzyści z czerwonej herbaty z malinami to jedna z moich ulubionych rzeczy do omówienia. To pierwsze zioło, którego naprawdę się nauczyłem. Wszystko zaczęło się, gdy byłam w ciąży i rozpaliłam swój romans z zielarstwem.

Jest to zaskakująco powszechne, ponieważ uważa się je za ziele ciążowe i wiele kobiet chce poprawić swoje zdrowie, gdy dowie się, że jest w ciąży.

Jest tak wiele korzyści z czerwonej herbaty malinowej, że powinna ona być naprawdę podstawowa w większości gospodarstw domowych. Jest świetny dla zdrowia kobiet, zwłaszcza gdy próbuje zajść w ciążę lub pomóc w złagodzeniu dolegliwości związanych z okresem.

Oczywiście nie oznacza to, że mężczyźni są wykluczeni, ponieważ z pewnością ma to również swoje zalety.

Herbata z liści malin jest przeciwutleniaczem

Jagody mają wysoką zawartość przeciwutleniaczy, ale liście czerwonych malin są jeszcze wyższe w przeciwutleniaczach niż ich jagodowy odpowiednik. Według NIH

“Antyoksydanty to substancje, które mogą zapobiegać potencjalnym uszkodzeniom komórek powodującym choroby, które mogą wynikać z naturalnych procesów fizycznych i narażenia na niektóre chemikalia.”

“Przeciwutleniacze chronią organizm przed uszkodzeniami powodowanymi przez szkodliwe cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. Mogą one pomóc w zapobieganiu niektórym chorobom, takim jak niektóre nowotwory, zwyrodnienie plamki żółtej, choroba Alzheimera i niektóre stany związane z zapaleniem stawów. ”

korzyści z herbaty z malin

Herbata z liści malin jest bardzo odżywcza

Bogata w witaminy C, E, kompleks B, wapń, potas, fosfor, niacynę, magnez i mangan.

To także przyzwoite źródło żelaza.

Podczas ciąży piłem mnóstwo czerwonych malinowych liści i nigdy nie potrzebowałem suplementu z żelazem. To może pomóc w porodzie, ponieważ tak wiele matek doświadcza wielu krwawień.

Jeśli karmisz piersią, może to również pomóc w odżywianiu się mlekiem.

Herbata z malinami Korzyści dla ciąży i porodu

“Nieoczekiwane odkrycie w tym badaniu wydaje się wskazywać, że kobiety, które spożywają liść malin mogą być mniej podatne na sztuczne pęknięcia swoich błon, lub wymagają cięcia cesarskiego, szczypiec lub odessania niż kobiety w grupie kontrolnej.”

Użyłem malinowej herbaty liściastej podczas obu córek, jednak użyłem ich inaczej.

Za pierwszym razem wypiłem normalne zalecenia, 1 filiżankę w trymestrze. Miał 17 godzin pracy i narodzin.

Za drugim razem użyłem tego samego, z wyjątkiem wykonywania super silnego naparu, który wypiłem tuż przed urodzeniem. Moja praca trwała 2,5 godziny.

Nie mam żadnych dowodów, które wskazywałyby na to, że silny napar przyspieszył moją pracę. Ale całkowicie przypisuję to do mojego specjalnego małego mikstury.

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów, możesz przeczytać o tym, jak użyłem herbaty liściastej z malinami do mojego szybkiego porodu.

herbata z liści malin dla mężczyzn

Korzyści z czerwonych liści malinowych dla mężczyzn

Mój mąż popijał nawet filiżanki herbaty z liści malin, kiedy już minął całą “herbatę z macicy”.

Przynosi korzyści mężczyznom, pomagając w oczyszczaniu i regulacji hormonów. To wspaniały tonik rozrodczy dla mężczyzn i kobiet. Jeśli obecnie prowadzisz działalność związaną z tworzeniem dzieci, obie strony powinny wypić.

Jest także świetny do podtrzymywania zdrowia prostaty.

Dzieci i niemowlęta

Czerwony liść malin jest uważany za bezpieczne zioło dla dzieci i może je odżywiać, a także zapewnia lepsze trawienie.

Kiedy podejrzewam, że mam problemy z brzuszkiem, wlewam maluchowi słaby kubek tej herbaty, aby pomóc mu ukoić jego żołądek. Może również wzmocnić ruchy jelit, które są zbyt luźne.

Oczywiście, nigdy nie podawaj dziecku w wieku poniżej jednego roku niczego, co można pić poza mlekiem lub formułą, chyba że jest to ok. Pediatra.