LOS ANGELES – CEO Tesli Elon Musk wprowadził elektryczny “Cybertruck” na imprezie inauguracyjnej w czwartek i starał się pokazać wytrzymałość pojazdu, ale test uderzył w przeszkodę na drodze.

Młot kowalski został uderzony w drzwi srebrnego pojazdu, bez widocznego efektu. Wideo odtwarzane na ekranach pokazujące kulę uderzającą w niego, a Musk powiedział: “Jest dosłownie kuloodporny na pistolet 9 mm, tak mocna jest skóra”.

Żartował, że federalne zasady bezpieczeństwa pracy, jak również kalifornijskie przepisy dotyczące broni, uniemożliwiają demonstrację na żywo.

Ale kiedy metalowa kula została rzucona o okno, z podświetlonym na ekranie napisem “demonstracyjne szkło pancerne Tesla”, w teście wytrzymałości, szkło pękło.

“Cóż, może to było trochę za trudne”, powiedział przedsiębiorca technologiczny Tesla i SpaceX do tłumu w studiu projektowym Tesli w Hawthorne, które jest miastem w rejonie Los Angeles. “Nie przeszedł przez to”.

Kiedy piłka została rzucona o drugie okno, również pękła. “Nieźle – miejsce na poprawę”, żartował Musk.

“Rzucaliśmy klucze, rzucaliśmy wszystko. Rzucaliśmy nawet dosłownie zlewem kuchennym w szybę, a ona nie pękła. Z trochę dziwnego powodu, teraz się popsuł, nie wiem dlaczego” – powiedział Musk na scenie, zauważa, że wywołało to śmiech.

Wydarzenie to było szeroko rozpowszechnione, a dziennikarze informowali na Twitterze o swojej rozrywce.

Pickup, który będzie kosztować 39.900 dolarów i w górę, będzie miał szacowany zasięg baterii od 250 mil do ponad 500 mil.

Wraz z uruchomieniem, Tesla jest krawędzi w najbardziej dochodowym rogu amerykańskiego rynku samochodowego, gdzie kupujący mają tendencję do zaciekłej lojalności wobec marki, donosi Associated Press.

Ciężarówka jest szóstym pojazdem Tesli od czasu jej założenia w 2003 roku, a jej najbardziej eksperymentalny charakter, według CNBC. Będzie konkurować na rynku z Ford F Series, który jest najlepiej sprzedającym się pickupem od ponad 40 lat w USA, a następnie Chevrolet Silverado GM, kolejnym potężnym konkurentem.